Pasowanie klas pierwszych

Święto Pierwszaków.

5 listopada od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej nr 1 w Goleniowie. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali Auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Dzieci w scenerii krain: mądrości, miłości i muzyki   zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, wykonane zadania, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej uczennice z Samorządu szkolnego  w imieniu uczniów zwróciły się do pana dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi uczniami , godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Data dodania: 2018-11-09 04:02:32
Data edycji: 2018-11-09 04:08:49