Pokój zaczyna się w rodzinie

FUNDACJA "WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK" SERDECZNIE ZAPRASZA 24.10.2019. NA BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ W SZCZECINIE PT. POKÓJ ZACZYNA SIĘ W RODZINIE współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie.

Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych o nieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniać postawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia, które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

CEL:

1. Pokazanie i upowszechnianie pokojowych praktyk wychowawczych.
  2. Przedstawienie modelu Gordona jako profilaktyki i edukacji społecznej.
  3. Rozwijanie umiejętności i postaw wychowawczych opartych o pokojowy model dr. Thomasa Gordona.
  4. Wpływanie na kształtowanie społecznych postaw dzieci i młodzieży.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Bardzo nam zależy na tym, by zarówno konferencja, jak i warsztaty pomogły uczestnikom w zrozumieniu naszego przesłania. Wierzymy, że budowanie świadomości, jaką niezwykle ważną rolę odgrywają rodzice w uczeniu współodczuwania u swoich dzieci, co jest jednym z fundamentów wychowania do pokoju, pomoże otworzyć im się na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które w tym pomagają.

Pomagają w dziecku budzić i rozwijać empatię, akceptację i szczerość w domu, szkole, pracy i innych dziedzinach życia, kiedy jest w rodzinie i kiedy w dorosłym życiu stworzy własną.

PROGRAM:

Część pierwsza – referaty

15:15 – 15:30 Powitanie uczestników

15:30 – 15:45 Wystąpienie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy

15:45 – 15:50 Prezentacja sylwetki dr. Thomasa Gordona

15:50 – 16:15 Referat Pani Joanny Ratajczak

16:15 – 16:35 Referat Pani Katarzyny Antoniak

16:35 – 17:00 Referat Pani Violetty Kruczkowskiej

17:00 – 17:10 Podsumowanie

17:10 – 17:30 Przerwa

17:30 – 18:35 Warsztaty w grupach

Część druga - warsztaty

17:30 – 18:35 Grupa I - prowadzący Pan Piotr Kruczkowski

17:30 – 18:35 Grupa II - prowadzący Pani Katarzyna Antoniak

17:30 – 18:35 Grupa III - prowadzący Pani Violetta Kruczkowska

17:30 – 18:35 Grupa IV - prowadzący Pan Piotr Chwalisz

TEMATYKA REFERATÓW:

„Pokój zaczyna się rodzinie. Co nam grozi jeśli zabraknie determinacji do działania.” - Joanna Ratajczak „Korzyści stosowania modelu Gordona z małymi dziećmi.” - Katarzyna Antoniak „Bez zwycięzców i bez pokonanych.” – Violetta Kruczkowska

TEMATYKA WARSZTATÓW:

„Pechowa dwunastka w komunikacji i dlaczego jej unikać, kiedy chcemy pomóc lub postawić granice dziecku.” – Violetta Kruczkowska „Model Gordona w służbie rodzica i nauczyciela.” – Piotr Kruczkowski „Jak nastolatki reagują na etykietowanie i czym je zastąpić.” – Piotr Chwalisz „Dlaczego małe dzieci mówią często nie.” - Katarzyna Antoniak

Zapisy przez formularz na stronie www http://konferencja.gordon.edu.pl

W razie pytań Prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 602 336 109.

Z wyrazami szacunku,

Fundacja "Wychowanie bez porażek"

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000261181 | NIP 851 29 82 884