Wycieczka do Warszawy

Uczniowie z klasy 3c i 3b wybrali się na wycieczkę szkolną. Wybór padł na stolicę naszego państwa. 19 maja w nocy rozpoczęła się nasza  podróż do Warszawy. Pierwszy dzień zwiedzania nie był łatwy, ponieważ po nocy spędzonej w autobusie musieliśmy zwiedzać  miasto. Jednak mimo zmęczenia z chęcią zwiedzaliśmy Warszawę. Pierwszym przystankiem było nowoczesne Muzeum  Powstania Warszawskiego. Korzystając z pogody, udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Nie mogliśmy ominąć najstarszych części Warszawy, odwiedziliśmy więc  Zamek Królewski i Stare Miasto. Wreszcie zmęczeni pojechaliśmy poza Warszawę do hotelu w Jachrance. Następny dzień według uczestników wycieczki był najlepszy. Poniedziałek zaczęliśmy wjazdem na XXX piętro PKiN, potem odwiedziliśmy galerię handlową „Złote Tarasy”. Nie zabrakło też czegoś dla miłośników piłki nożnej. Byliśmy na Stadionie Narodowym, w którym mieliśmy okazję zobaczyć szatnię naszej reprezentacji. Następnie wybraliśmy się do najciekawszej atrakcji - Centrum Nauki  Kopernik. Mam wrażenie, że to miejsce podobało się wszystkim. Wtorek niestety był dniem powrotu do Goleniowa. Rano zdążyliśmy jeszcze zobaczyć obraz J. Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” w Muzeum Narodowym oraz  bardzo ciekawe Warszawskie Zoo. Po wizycie u zwierząt nastał czas powrotu. Pełni wrażeń, radośni wróciliśmy do domu.

Radosław  Miadiełko

Data dodania: 2018-05-29 20:27:00