Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Be ready to cross the borders

Innowacja „Be ready to cross the borders” („Bądź gotowy przekraczać granice”) kierowana jest do uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013 i będzie kontynuowana przez kolejne lata nauki, aż do zakończenia innowacji z końcem roku szkolnego 2014/2015 Program innowacji realizowany będzie na dodatkowej godzinie w klasie I, II i III. Zajęcia odbywać się będą w pracowni komputerowej i salach wyposażonych w tablice multimedialne.

 

Zakres realizowanego materiału zostanie rozszerzony o treści, których nie ujęto w podstawie programowej, a które są bardzo istotne w dalszej edukacji językowej, w oparciu o różnorodne materiały pozapodręcznikowe. Stąd innowacja przewiduje:

  • wzbogacenie wiedzy z zakresu gramatyki, słownictwa, fonetyki,
  • poszerzenie treści nauczania o elementy wiedzy o historii, kulturze, literaturze i dziejach współczesnych krajów anglojęzycznych,
  • nauczanie multimedialne, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno- telekomunikacyjnych (zastosowanie programów komputerowych, Internetu, wprowadzenie elementów e-learningu).

Niniejsza innowacja w dobie reformy oświatowej, wychodzi naprzeciw potrzebom ucznia, dbając o jego wszechstronny rozwój oraz jego rodziców, poszukujących atrakcyjnej oferty edukacyjnej, a taką może być klasa z rozszerzonym językiem angielskim

Data dodania: 2018-03-20 12:48:31
Data edycji: 2018-03-20 12:48:53
Ilość wyświetleń: 1000

E- profilaktyka

Dni wolne

Sprawdź, jakie dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2022/2023.
Więcej informacji

Terminy zebrań

Terminy zebrań w roku szkolnym 2022/2023:
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
BIP

“Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook