Telefony komórkowe

REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH ORAZ INNYCH SPRZĘTÓW ELEKTRONICZNYCH NA TERENIE SZKOŁY:

1. Uczniów SP nr 1 im. Noblistów Polskich i dzieci z oddziałów przedszkolnych działających przy szkole obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia telefonów i innego sprzętu elektronicznego do szkoły.

2. Sprawy zniszczenia, zagubienia czy kradzieży sprzętu nie będą rozwiązywane przez szkołę w przypadku korzystaniu z telefonu lub innego sprzętu używanego w szkole niezgodnie z regulaminem.

3. W przypadku niezgodnego użycia telefonu komórkowego lub innego sprzętu elektronicznego i jego jednoczesnym zniszczeniu, zgubieniu czy kradzieży, szkoła przekazuje przez wychowawcę lub innego nauczyciela jedynie informację dotyczącą zdarzenia. Rodzice rozwiązują sprawy we własnym zakresie.

4. Uczeń NIE ma prawa korzystać na terenie szkoły z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych:

a) podczas zajęć edukacyjnych istnieje bezwzględny zakaz korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych, smartwatchy, słuchawek, innych urządzeń elektronicznych i nagłaśniających (telefony lub inne urządzenia powinny być wyłączone i schowane do szafki przed wszelkimi lekcjami). Zakaz ten obowiązuje na przerwach, zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych organizowanych przez szkołę,

b) w czasie godzin lekcyjnych i zajęć pozalekcyjnych kontakt z dzieckiem jest możliwy poprzez sekretariat szkoły,

c) zabrania się nagrywać, filmować i fotografować nauczycieli, innych pracowników szkoły oraz uczniów bez ich wiedzy i zgody,

d) zabrania się nagrywać i w jakikolwiek inny sposób utrwalać przebiegu lekcji bez zgody nauczyciela prowadzącego zajęcia,

e) zabrania się ładować telefonów komórkowych na terenie szkoły.

5. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych przez uczniów w szczególnych sytuacjach:

a) wyłącznie podczas przerw w zajęciach edukacyjnych, przed zajęciami edukacyjnymi i po nich, po uprzednim uzyskaniu zgody nauczyciela dyżurującego,

b) podczas wycieczek szkolnych, za zgodą kierownika wycieczki, czy opiekunów. Kierownik wycieczki ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu,

c) użycie przez ucznia telefonu komórkowego lub innego sprzętu elektronicznego podczas zajęć edukacyjnych jest możliwe w sytuacjach wyjątkowych lub gdy lekcja tego wymaga i odbywa się to za zgodą nauczyciela prowadzącego zajęcia, Wówczas, w przypadku zniszczenia, zaginięcia lub kradzieży telefonu lub innego urządzenia elektroniczne, należy ten fakt niezwłocznie, zgłosić nauczycielowi prowadzącemu zajęcia, wychowawcy lub pedagogowi szkolnemu.

6. W przypadku, gdy zachodzi podejrzenie naruszenia powyższych zasad, nauczyciel ma obowiązek odebrania uczniowi wyłączonego telefonu lub innego urządzenia, a następnie zdeponowania go w sekretariacie szkoły. Sprzęt do momentu odebrania przez rodziców lub prawnych opiekunów będzie zdeponowany w sekretariacie szkoły. Fakt zdeponowania telefonu lub innego sprzętu elektronicznego zostaje potwierdzony przez podpis ucznia w rejestrze przedmiotów zdeponowanych znajdujących się w sekretariacie szkoły. Uczeń otrzymuje pisemną uwagę odnotowaną w dzienniku lekcyjnym. O fakcie zabrania uczniowi telefonu komórkowego lub innego sprzętu elektronicznego, nauczyciel lub wychowawca niezwłocznie powiadamia rodziców lub opiekunów prawnych w formie telefonicznej lub poprzez dziennik internetowy.

7. Przed odebraniem telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, uczeń zobowiązany jest go wyłączyć. W przypadku odmowy wyłączenia telefonu, w obecności ucznia wyłącza go nauczyciel.

8. W przypadku kiedy uczeń odmawia oddania telefonu lub innego urządzenia elektronicznego nauczyciel lub wychowawca przekazuje informację pedagogowi szkolnemu, wówczas pedagog niezwłocznie, powiadamia o tym fakcie rodziców lub opiekunów prawnych ucznia. Wychowawca udziela uczniowi upomnienia wychowawcy.

9. Do odebrania z depozytu telefonu lub innych urządzeń elektronicznych upoważnieni są rodzice lub opiekunowie prawni ucznia, którzy potwierdzają podpisem fakt odebrania skonfiskowanego sprzętu

Data dodania: 2018-09-16 06:45:35
Data edycji: 2023-09-05 04:41:38