Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Gminne Biuro Spisowe w Goleniowie przypomina, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się w dniu 30 września.
Czasu więc zostało naprawdę niewiele, a udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Obowiązkiem spisowym objęte są:
– osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;

Informujemy, że podstawową formą udziału w tej edycji Spisu jest samospis internetowy. Wystarczy odwiedzić stronę: https://spis.gov.pl/ i zalogować się do ankiety (najlepiej przez PESEL). Oprócz tego spisać się można jeszcze:
- na infolinii, nr tel.: 22 279 99 99;
- lub w Urzędzie Gminy i Miasta po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, nr tel.: 91 46 98 245.

Ponadto Gminne Biuro Spisowe udostępnia wiele możliwości, aby mieszkańcy naszej Gminy mogli się spisać, otóż:
- już jutro (18.09.2021 r.) na stadionie w Goleniowie, podczas Rodzinnego Festynu Trzeźwości, będzie działał punkt spisowy (w godzinach od  13:00 do 15:00),
- w dniach od 21 do 23.09.2021 r. w holu przy BOI Urzędu pełnione będą popołudniowe dyżury spisowe (w godzinach od 15:30 do 17:30),
- w dniu 25.09.2021 r. na festynie w Kątach również będzie punkt spisowy (od 15:00 do 17:00).

Wejdź na https://spis.gov.pl i spisz się przez internet!

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

KONKURS DLA UCZNIÓW - informacja znajduje się w pliku poniżej

Data dodania: 2021-03-29 03:51:08
Data edycji: 2021-09-17 14:02:30

Sprawdź, jakie dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2021/2022.

Terminy zebrań w roku szkolnym 2021/2022: