73 ROCZNICA ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

18 marca w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z pamiętnym wydarzeniem, kiedy to 1945 roku kapral Franciszek Niewidziajło wrzucił pierścień do Bałtyku na znak zaślubin Polski z morzem.  „Morze nasze morze będziem Ciebie wiernie strzec…”- słowa hymnu do Bałtyku przypominają, że naszym obywatelskim obowiązkiem w duchu wychowania patriotycznego jest przekazywanie młodzieży tradycji i wiedzy na temat historii Polski.  Delegacja naszej szkoły: Jagoda Zwierzchowska i Asia Tarkowska z 3b, Ala i Julia Kosior, Karolina Cieśla z 2b oraz Kacper Wojtarowicz z 3c, wspólnie z przedstawicielami Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Goleniowie, uczniami szkoły mundurowej w Gościnie i SP2 uczestniczyła w obchodach walk o Kołobrzeg. Zwiedziliśmy miasto, a także złożyliśmy wiązanki kwiatów przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem oraz na Cmentarzu Wojskowym. Dużą atrakcją okazała się również wycieczka do SPA Arka, gdzie zachwyciła nas obrotowa kawiarnia znajdująca się na 11 piętrze budynku.

Opiekun: Izabela Borys

Data dodania: 2018-03-11 22:30:22