BohaterON

27 października 2021 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla klas IV dotyczące Powstania Warszawskiego. Była to akcja zorganizowana dzięki BohaterON – włącz historię! „Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku”.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią powstania warszawskiego. Rozmawialiśmy o tym, czym było, dlaczego wybuchło i jakie były jego skutki. Skupiliśmy się również na bohaterach tego wydarzenia. Uczniowie wysłuchali słuchowiska „”Mały” roznosiciel nadziei” opowiadającego o losach młodego chłopca biorącego udział w Powstaniu. Na koniec wspólnie stworzyliśmy definicję słowa „bohater”.

Dzieci brały aktywny udział w zajęciach. Chętnie się wypowiadały wspominając także historie własnych rodzin. Już wiedzą, dlaczego 1 sierpnia każdego roku o godzinie 17.00 wyją syreny...

Data dodania: 2021-10-27 19:11:48
Data edycji: 2021-10-27 19:12:21