I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Biegach Przełajowych

W piątek 28.10. 2022 r. odbyły się I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Biegach Przełajowych?‍♂️?‍♀️. Dlaczego pierwsze? Bo musieliśmy ,,odczekać" parę lat, aż kilka kolejnych roczników dzieci, licząc od powstania SP1 ( przy wygaszanych gimnazjach rekrutowaliśmy jedną klasę pierwszą ), będzie można zebrać na trasie przełajów ?. Dziś w przyszkolnym parku było gwarno i radośnie, niósł się głośny doping całych klas i nauczycieli, podczas rywalizacji uczniów, na wytyczonej trasie. Trasa o długości 400 - 600m była urozmaicona - zbiegi, proste i podbiegi. Było też trochę słonecznej pogody, przeplatanej przelotnym deszczem, który nie przeszkodził jednak uczestnikom biegów, w walce o jak najlepsze miejsce w zawodach. Poczynając od klas najmłodszych a na ósmej kończąc, wszyscy startujący imponowali na trasie ambicją i wolą walki przekładających się również na uzyskanie przez nich, wielu wartościowych wyników. Na mecie uczniowie zajadali się smacznymi jabłkami zerwanymi przez ich rodziców, co szczególnie cieszy znając przyzwyczajenia większości z nich, które jednoznacznie kojarzą się z jedzeniem zbyt dużej ilości słodyczy. Ogółem odbyło się 14 biegów, udział w nich wzięło blisko 400 uczniów. Najlepsi zostaną nagrodzeni na apelu szkolnym pucharami a pierwszych sześciu na mecie w poszczególnych kategoriach wiekowych, dodatkowo zostanie wyróżnionych dyplomami. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych biegów otrzymają również ,, szóstki" z wychowania fizycznego. Zawody w parku, bardzo sprawnie przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Niechwiadowicz, Piotr Walkowiak i Grzegorz Wegnerowski. Szczególne podziękowania należą się Pani Joannie Sosnowskiej za wspaniałe fotografie z Mistrzostw i Pani Elżbiecie Stężalskiej za obsługę medyczną zawodów.
Pierwsze 6 miejsc w Mistrzostwach SP1 w Biegach Przełajowych zajęli:
Klasy I - dziewczęta: 1- Zugaj Adrianna, 2 - Kubiś Zuzanna, 3 - Smolińska Anna, 4 - Chojak Barbara, 5 - Dąbek Laura, 6 - Olchowik Amelia.
- chłopy: 1 - Krysztofiak Ignacy, 2 - Masłowski Lubomir, 3 - Krowicki Piotr, 4 - Siwkowski Natan, 5 - Lizohubov Dawid, 6 - Husiatyński Franciszek.
Klasy II - dziewczęta: 1 - Kołodziejczak Maria, 2 - Kaczmarska Natasza, 3 - Grzybowska Adrianna, 4 Bawelska Laura, 5 - Kołodziejczak Miła, 6 - Grzanka Julia.
- chłopcy: 1 - Kołodziejczak Jan, 2 - Boćko Maciej, 3 - Kościukiewicz Mikołaj, 4 - Bednara Aleksander, 5 - Moralewicz Filip, 6 - Łapaj Szymon.
Klasy III - dziewczęta: 1 - Smoter Julia, 2 - Staszewska Hanna, 3 - Sobolewska Liwia, 4 - Nakoeczna Aleksandra, 5 - Szadkowska Zuzanna, 6 - Wrońska Laura.
- chłopcy: 1 - Krysztofiak Stanisław, 2 - Rus Jakub, 3 - Karolus Jan, 4 - Siemiątkowski Stanisław, 5 - Więcsław Mikołaj, 6 - Kondraciuk Antoni.
Klasy IV - dziewczęta: 1 - Maniecka Hanna, 2 - Buriak Lena, 3 - Brzezińska Lena, 4 - Flak Hanna, 5 - Lis Lena, 6 - Mizgała Nadia.
- chłopcy: 1 - Królikiewicz Bartosz, 2 - Końca Mateusz, 3 - Różyński Piotr, 4 - Latosiński Franciszek, 5 - Maciołek Kacper, 6 - Macikowski Kacper.
Klasy V - dziewczęta: 1 - Niechwiadowicz Martyna, 2 - Dziachel Lena, 3 - Skrzypiec Estera, 4 - Pałka Antonina, 5 - Jakubowska Kinga, 6 - Marciniak Elena.
- chłopcy: 1 - Racławski Miłosz, 2 - Krasowski Oskar, 3 - Popowski Hubert, 4 - Łęgowik Dominik, 5 - Ertmański Igor, 6 - Wesoły Franciszek.
Klasy VI - dziewczęta: 1 -Stępień Oliwia, 2 - Sipiora Zuzanna, 3 - de Veyher Aleksandra, 4 - Kondiuszenko Sruzhanna, 5 - Węgierska Nadia, 6 - Litwin Hanna.
- chlopcy: - 1 - Piotrowicz Dominik, 2 - Lewandowski Filip, 3 - Buriak Aron, 4 - Biliniewicz Maciej, 5 - Staszak Michał, 6 - Serdiuk Danil.
Klasa VIII - dziewczęta - 1 - Saracen Wiśniewska Magda, 2 - Slyviuk Anastasia, 3 - Dwornik Maja,
- chłopcy - 1 - Wierzbicki Krystian, 2 - Palonko Bohdan, 3 - Palonko Andrii.
Więcej zdjęć w linku : https://photos.app.goo.gl/gytMXuKnbDGAu3es7
Data dodania: 2022-11-02 19:11:24