II MIEJSCE DOMINIKA PIOTROWICZA W II BIEGU WYSPIARZA

W minioną niedzielę w Świnoujściu odbył się II Bieg Wyspiarza. Zawody odbyły się na tartanowej biezni Stadionu Miejskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nim uczniowie naszej szkoły, którzy w dwóch kategoriach wiekowych wystartowali na dystansie 400m.
Jako pierwsi do rywalizcji stanęli uczniowie klasy II, Dominik Piotrowicz i Aleksander Magdalinski. Doskonale wystartował Dominik, który tuż po starcie wyszedł na prowadzenie i przez większa część dystansu dyktował tempo grupie. Przy wyjściu na ostatnią prostą, biegnący za nim reprezentant MKLMaraton Świnoujście, zrównał się z naszym zawodnikiem i zaczęła się walka o I miejsce. Zmęczony prowadzeniem Dominik, nieznacznie uległ na mecie rywalowi i zajał doskonałe II miejsce. Przyblokowany na starcie Olek, zaczął odrabiać straty na dystansie. Kosztowało go to dużo sił ale stać go było jeszcze na finisz przed metą, dzięki któremu ostatecznie zajął bardzo dobrą szóstą lokatę.O duzym pechu może mowić Magda Saracen Wiśniewska, która wystartowała w klasach czwartych. 50m po starcie, będąc w czołówce biegu została popchnięta przez rywalkę i upadła na biężnię. Wykazała się wielkim charakterem kiedy podniosła się i postanowiła bieg kontynuować. Mimo że w tym czasie rywalki były już daleko, doszła grupę i zaczęła wyprzedzać kolejne zawodniczki. Kosztowało ją to jednak zbyt wiele sił i na metę dobiegła na bardzo dobrej w tej sytuacji, dziesiątej pozycji. Również w klasach czwartych wystartował Janek Wróbel. Będąc o rok młodszym od swoich przeciwników podjął walkę i dał z siebie wszystko na całym dystansie. Zajął XII miejsce na mecie, ale zapowiedział że za rok wejdzie na podium.
Na zdjęciu: Dominik Piotrowicz tuż po dekoracji na drugim miejscu na podium.

Data dodania: 2018-10-08 16:34:01
Data edycji: 2018-10-08 16:35:23