II TURNIEJ O PUCHAR  DYREKTORA SP - 1 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich

II TURNIEJ O PUCHAR  DYREKTORA SP - 1

W Å›rodÄ™ 9.05. na Orliku przy ulicy KiliÅ„skiego 11, odbyÅ‚ siÄ™ II Turniej PiÅ‚ki Nożnej o Puchar Dyrektora SP -1. Wzięły w nim udziaÅ‚ cztery siedmioosobowe drużyny (szeÅ›ciu zawodników w polu + bramkarz), które rozegraÅ‚y miÄ™dzy sobÄ… sześć meczy systemem ,,każdy z każdym". W trakcie otwarcia wspaniaÅ‚Ä… akcjÄ™: przyjÄ™cie piÅ‚ki, podanie i strzaÅ‚ na bramkÄ™ zakoÅ„czony golem, zaprezentowaÅ‚ burmistrz Robert Krupowicz z dyrektor SP -1 JoannÄ… Stanuch Piotrowicz, po której mÅ‚odzież nagrodziÅ‚a aktorów tego zagrania, wielkimi brawami.

ZdecydowanÄ… wiÄ™kszość spoÅ›ród uczestników zawodów, stanowili czynni bÄ…dź byli zawodnicy goleniowskich klubów, w których stawiali pierwsze piÅ‚karskie kroki. StÄ…d poziom turnieju byÅ‚ niezwykle wysoki i wyrównany, co przeÅ‚ożyÅ‚o siÄ™ na kulturÄ™ gry i poszanowanie zasady fair play, stosowanej przez wszystkich zawodników.

Najlepsza drużynÄ… turnieju okazaÅ‚a siÄ™ drużyna Manchester City, która z dorobkiem dziewiÄ™ciu punktów, wygraÅ‚a wszystkie mecze. PozostaÅ‚e drużyny zdobyÅ‚y jednakowÄ… ilość punktów i dopiero różnice bramkowe i wyniki bezpoÅ›rednich spotkaÅ„, zadecydowaÅ‚y o kolejnoÅ›ci w koÅ„cowej tabeli turnieju.

Przedstawia się ona następująco:

Im - Manchester City - 9 pkt.  (6:2)

IIm - Liwerpool - 3 pkt.  (2:2)

IIIm - Legia Goleniów - 3 pkt.  (4:4)

IVm - Real Madryt - 3pkt  (2:3)

W zgodnej opinii kapitanów drużyn - najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Eryka Zamojskiego z Manchesteru City. Najlepszym napastnikiem zostaÅ‚ Mateusz SarzaÅ‚a z Realu Madryt, rozgrywajÄ…cym - JÄ™drzej Ciesielski z Liwerpoolu, obroÅ„cÄ… - Jakub Zwierzchowski z Legii Goleniów, a bramkarzem - MichaÅ‚ SzypuÅ‚a z Machesteru City. Królem strzelców z dorobkiem 3 goli zostaÅ‚ Jakub GaÅ‚czynski także z Manchesteru City.

Wszystkie zespoÅ‚y i wyróżnieni zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, które zostaÅ‚y wrÄ™czone przez Dyrektora SP - 1 JoannÄ™ Stanuch Piotrowicz i Dyrektor Edukacji i Sportu JaninÄ™ Mucek.

Na zdjÄ™ciu: otwarcia turnieju i prezentacji trofeów dokonuje dyrektor SP - 1 Joanna Stanuch Piotrowicz w otoczeniu zaproszonych goÅ›ci.

Data dodania: 2018-05-14 23:29:05
Data edycji: 2018-05-14 23:32:16

“WiedzÄ™ możemy zdobywać od innych,

ale mÄ…droÅ›ci musimy nauczyć siÄ™ sami”