II TURNIEJ O PUCHAR  DYREKTORA SP - 1

W środę 9.05. na Orliku przy ulicy Kilińskiego 11, odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP -1. Wzięły w nim udział cztery siedmioosobowe drużyny (sześciu zawodników w polu + bramkarz), które rozegrały między sobą sześć meczy systemem ,,każdy z każdym". W trakcie otwarcia wspaniałą akcję: przyjęcie piłki, podanie i strzał na bramkę zakończony golem, zaprezentował burmistrz Robert Krupowicz z dyrektor SP -1 Joanną Stanuch Piotrowicz, po której młodzież nagrodziła aktorów tego zagrania, wielkimi brawami.

Zdecydowaną większość spośród uczestników zawodów, stanowili czynni bądź byli zawodnicy goleniowskich klubów, w których stawiali pierwsze piłkarskie kroki. Stąd poziom turnieju był niezwykle wysoki i wyrównany, co przełożyło się na kulturę gry i poszanowanie zasady fair play, stosowanej przez wszystkich zawodników.

Najlepsza drużyną turnieju okazała się drużyna Manchester City, która z dorobkiem dziewięciu punktów, wygrała wszystkie mecze. Pozostałe drużyny zdobyły jednakową ilość punktów i dopiero różnice bramkowe i wyniki bezpośrednich spotkań, zadecydowały o kolejności w końcowej tabeli turnieju.

Przedstawia się ona następująco:

Im - Manchester City - 9 pkt.  (6:2)

IIm - Liwerpool - 3 pkt.  (2:2)

IIIm - Legia Goleniów - 3 pkt.  (4:4)

IVm - Real Madryt - 3pkt  (2:3)

W zgodnej opinii kapitanów drużyn - najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Eryka Zamojskiego z Manchesteru City. Najlepszym napastnikiem został Mateusz Sarzała z Realu Madryt, rozgrywającym - Jędrzej Ciesielski z Liwerpoolu, obrońcą - Jakub Zwierzchowski z Legii Goleniów, a bramkarzem - Michał Szypuła z Machesteru City. Królem strzelców z dorobkiem 3 goli został Jakub Gałczynski także z Manchesteru City.

Wszystkie zespoły i wyróżnieni zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, które zostały wręczone przez Dyrektora SP - 1 Joannę Stanuch Piotrowicz i Dyrektor Edukacji i Sportu Janinę Mucek.

Na zdjęciu: otwarcia turnieju i prezentacji trofeów dokonuje dyrektor SP - 1 Joanna Stanuch Piotrowicz w otoczeniu zaproszonych gości.

Data dodania: 2018-05-14 23:29:05
Data edycji: 2018-05-14 23:32:16