,,Jesteśmy już uczniami’’

Dnia 26 października 2017r., o godz. 17 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci  z klasy I a.
Po gorącym powitaniu rodziców, dziadków, gości, a w szczególności uczniów klasy I a rozpoczęła się część artystyczna. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach,  w kolorowych biretach na głowach, pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Ogórskiej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i w grupie rówieśniczej. Publiczność nagradzała dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Na koniec taniec w wykonaniu dzieci poderwał gości do wspólnej zabawy.
Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Joanna Stanuch-Piotrowicz dokonała pasowania na ucznia dużym ołówkiem dotykając ramion swoich podopiecznych.
W uroczystości wziął udział pan Burmistrz Robert Krupowicz, który wraz z panią Dyrektor wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz złożył im gorące gratulacje w tym jakże ważnym dla nich dniu, życzył wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście. Pani Przewodnicząca RR Adriana Banaś sprezentowała pierwszoklasistom gry edukacyjne. Rodzice obdarowali dzieci upominkami oraz zaprosili wszystkich na ,,słodkie’’ przyjęcie.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radosnych chwil w naszej szkole.
                                                                                                              Agnieszka Ogórska
Data dodania: 2017-10-27 12:12:00