Kiedy do logopedy?

We współczesnym życiu poprawne, wręcz nienaganne wypowiadanie się to umiejętność bardzo ważna. Stanowi podstawę pełnego uczestnictwa człowieka w życiu społecznym. Aby terapia logopedyczna przyniosła pozytywne efekty najlepiej docierać do dziecka poprzez elementy zabawy. Dlatego czas spędzony w szkole, to idealny moment na kształtowanie umiejętności rozwoju mowy we wszelkich jej aspektach: ćwiczenia oddechowe, słuchowe, interaktywne, artykulacyjne, dykcyjne, emisyjne, muzyczne -  to propozycja dla uczniów korzystających z tego typu zajęć w SP1..  Pamiętajmy!!! Starajmy się mówić do dzieci wolno i wyraźnie, stwórzmy wokół dziecka atmosferę akceptacji, nie poprawiajmy złej artykulacji dziecka przy całej grupie, nie oceniajmy negatywnie ustnych wypowiedzi dziecka. Poświęcajmy dziecku uwagę i obdarzmy je serdecznością.

neurologopeda: Izabela Borys

Data dodania: 2018-03-25 23:15:00