Lekcja WOS

Każdego roku tuż przed Świętem Niepodległości odwiedzają nas przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Goleniowie. Jest to czas na refleksję związaną nie tylko z odzyskaniem przez Polskę wolności, ale też świetna chwila na rozmowę o wyborze zawodu - może mundur? Bo jak mówi przysłowie „Za mundurem panny sznurem”. Panowie Bolesław Basiak - starszy chorąży sztabowy oraz Ryszard  Kot  -starszy chorąży sztabowy marynarki opowiadali młodzieży o swoich przeżyciach związanych z długoletnią służbą w wojsku polskim.  Obaj panowie związani byli z lotnictwem.  Pan Ryszard dostąpił zaszczytu transportowania papieża Jana Pawła II podczas Jego pielgrzymek do Polski. Był jednym z najlepszych pilotów, dlatego miał możliwość spotkać wielkiego świętego jeszcze za swojego życia. Pan Bolesław służył natomiast w 2 pułku nocnych bombowców „Kraków”, na cześć którego  nazwano jedno z goleniowskich rond. Na ręce pani dyrektor panowie złożyli pamiątkowy medal a ja otrzymałam podziękowanie za współpracę.

Izabela Borys nauczyciel wos

Data dodania: 2017-10-27 11:58:00