Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

 LEKKOATLETYKA -  AWANSOWALI DO FINAŁU

 LEKKOATLETYKA -  AWANSOWALI DO FINAŁU

W minionym tygodniu na Stadionie Miejskim w Goleniowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Zawodach  LA. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji uzyskiwali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się również na naszym stadione we wtorek w dniu  12.06. Reprezentanci naszej szkoły trzykrotnie stawali na najwyższym podium, dwa razy zdobywali srebrne  medale i raz brązowy. 

Najdalej kulą pchnął Kacper Radacz z klasy IIb, który pięciokilowy ciężar posłał na odległość 10.56m. Wynik ten uzyskał w ostatniej próbie konkursu, co świadczy o dużej odporności psychicznej naszego zawodnika. 

W skoku wzwyż najwyższe, identyczne wysokości po 165cm uzyskało dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Wojtarowicz z klasy IIIc i Wojtek Kidyba z tej samej klasy. Jako że wcześniejsze wysokości Wojtek pokonał mniejszą ilością skoków, to jemu w udziale przypadło zwycięstwo w tej konkurencji, a Kacper musiał zadowolić się drugim miejscem i srebrnym medalem.

W biegu na dystansie 300m najszybszym okazał się Dominik Pałejko z klasy IIa, który zwyciężył z wynikiem  40.28sek.

Kolejny srebrny medal zdobył Jakub Humieja z klasy IIIc. Wystartował on w biegu na 100m i tylko setnymi częściami sekundy uległ na mecie rywalowi, który zajął pierwsza lokatę na tym dystansie. Linię mety nasz reprezentant przebiegł z czasem 13.21sek. 

Brązowy medal mistrzostw zdobyła sztafeta 4x100m biegnąca w składzie Wojtek Kidyba, Jakub Humieja, Kacper Wojtarowicz i Dominik Pałejko.

Kacprowi, Wojtkowi i Dominikowi życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim!!!

Data dodania: 2018-06-11 22:29:39
Data edycji: 2018-06-11 22:33:30
Ilość wyświetleń: 333

Dni wolne

Sprawdź, jakie dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2020/2021.
Więcej informacji

Zebrania z Rodzicami

Terminy zebrań w roku szkolnym 2020/2021:
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
BIP

“Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook