list otwarty ucz. klasy III a do mieszkańców Goleniowa

Goleniów, 19.04.2018 r.

Drodzy Goleniowianie!

Nasze miasto od kilku lat staje się coraz piękniejsze. Zostały wyremontowane drogi, położono nowe chodniki, powstały ścieżki rowerowe i nowe place zabaw oraz boiska. Posadzono wiele nowych drzew, krzewów i założono nowe klomby, które cieszą mieszkańców szczególnie wiosną i latem.

Niestety, nasze miasto szpecą śmieci. Można je zobaczyć wszędzie: na chodnikach, drogach, skwerach, placach zabaw, a także w przydrożnych lasach. Mimo iż służby odpowiedzialne za czystość codziennie sprzątają miasto, to jednak nie wystarczy. Musimy wszyscy zwracać uwagę na ten problem, bo to my wyrzucamy papierki, butelki tam, gdzie popadnie (czasami obok kosza).

W związku z tym apelujemy do wszystkich. Wrzucajmy śmieci do kosza, sprzątajmy po swoich psach, zwracajmy uwagę osobom śmiecącym. Jeśli wszyscy będziemy dbać o czystość i nie będziemy zaśmiecać miasta, to na pewno śmieci znikną z naszego otoczenia. Pamiętajmy, że nie tam jest czysto, gdzie tylko sprzątają, ale tam jest czysto, gdzie nie śmiecą.

Uczniowie klasy III a

Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie