Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

MOJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR

MOJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR

Szkoła branżowa, technikum czy liceum?
MOJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR
W ostatniej klasie gimnazjum podejmujemy decyzję wyboru szkoły średniej. Korzystamy z wielu źródeł informacji o szkołach, zawodach, środowisku pracy. Bardzo wiele doświadczamy uczestnicząc w wycieczkach zawodoznawczych z doradcą zawodowym.

A gdzie byliśmy w tym roku szkolnym?

Dzięki uprzejmości firm –
udaliśmy się do zakładu IKEA Industry w Goleniowie. Poznaliśmy specyfikę zawodu elektryka, mechanika maszyn przemysłowych, stolarza i kucharza. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację o zakładzie a następnie zwiedzaliśmy hale produkcyjne. Podczas spotkania z instruktorem dowiedzieliśmy się o praktykach uczniowskich w zakładzie i możliwościach pracy po ukończeniu szkoły.


Uczestniczyliśmy w Targach Pracy i Edukacji w Goleniowie. Były ulotki, gadżety i wiele cennych informacji bezpośrednio od przedstawicieli szkół i pracodawców.

 

Ponadto uczniowie dwóch klas III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych klasy hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Goleniowie. Układaliśmy menu, projektowaliśmy stronę tytułową, poznawaliśmy podstawowe prace obsługi hotelowej. Zajęcia były interesujące i przybliżyły nam specyfikę pracy po ukończeniu szkoły.

 

 

Grupa uczniów pojechała do Gościna na Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Macieja Rataja. W lekko mroźnej pogodzie obejrzeliśmy prezentację klas mundurowych : klasy policyjnej z pokazem tresury policyjnych psów, wojskowej, straży granicznej, straży pożarnej, technikum służb operacyjnych lotniska. Po smacznej wojskowej grochówce czynnie uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez klasę wojskową.

Kolejna wycieczka zawodoznawcza do GPP w Łozienicy umożliwiła nam poznanie firmy STYLEPIT I BESTSELLER. Dowiedzieliśmy się jak przebiega sprzedaż internetowa odzieży, galanterii i kosmetyków. Poznaliśmy specyfikę kilku nowych zawodów, jak : logistyk, grafik komputerowy, fotograf, informatyk. Podczas pobytu pod nadzorem pracowników wykonaliśmy cały cykl – od przygotowania poprzez pakowanie do wysyłki zamówionego towaru. Dowiedzieliśmy się o możliwościach praktyk, warunkach pracy. Interesujący był również pobyt w pracowniach fotograficznych i komputerowych.
Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki od firmy oraz profesjonalne zdjęcia grup. Bardzo dziękujemy za interesującą lekcję zawodoznawczą.

Gdzie szukać informacji o szkołach
1. „Poczta pantoflowa” – opinie od rodziny, znajomych i znajomych znajomych….
2. „Dzień otwarty” w szkole – warto pojawić się na takich dniach w szkołach, które są w kręgu naszych zainteresowań. Trzeba być czujnym i wcześniej sprawdzić termin spotkania, by nie przegapić okazji obejrzenia szkoły „od środka”.
3. Targi Edukacyjne – większość szkół ma tam swoje stoiska i prezentacje.
4. Oficjalne strony szkół, fora internetowe, facebook, itp.
Warto skupić się na wyborze trzech najbardziej interesujących nas szkół korzystając z klucza:
I wybór – „Szkoła Marzeń Ucznia”,
II wybór – „Nasz Pewniak’ – tam na pewno dziecko się dostanie,
III wybór – „Rozsądek” – przyzwoita szkoła, blisko domu 

 

Data dodania: 2018-12-06 04:40:14
Data edycji: 2018-12-07 07:56:28
Ilość wyświetleń: 660

Dni wolne

Sprawdź, jakie dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2020/2021.
Więcej informacji

Zebrania z Rodzicami

Terminy zebrań w roku szkolnym 2020/2021:
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
BIP

“Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook