Niecodzienna lekcja fizyki

Uczniowie klasy IIIA i IIIB wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki zorganizowanej w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Specjalne wykłady dla goleniowskich gimnazjalistów przygotowali pracownicy Instytutu Fizyki dr Natalia Targosz-Ślęczka oraz dr Tomasz Denkiewicz.

Uczniowie wysłuchali wykładów poświęconych Biofizyce oka oraz Energetyce jądrowej. Po każdym wykładzie szczecińscy naukowcy organizowali dyskusję z młodzieżą i panel zadawania pytań.

Po zakończeniu wykładów młodzież miała możliwość zapoznania się z najnowocześniejszą pracownią Wydziału Matematyczno-Fizycznego, w której zaprezentowano im urządzenia i aparatury optyczne ze szczególnym uwzględnieniem optyki okularowej.

Aneta Żak - Izbińska

Data dodania: 2017-12-11 11:27:00