Odkrywamy SZCZECIN!

W piątek 25 listopada 2022 r. klasy 8a , 6b i częściowo 6a wzięły udział w wyprawie do Szczecina, która odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę”.
Tylko Szczecin?! – ktoś zapyta. Tak! Okazuje się, że wcale nie znamy tego miasta. Część zwiedzania odbywała się z autokaru; pan przewodnik opowiadał legendy i historie związane ze stolicą naszego województwa, a my wyglądaliśmy przez okienka. Potem trzeba było pochodzić. . A atrakcji było dużo:
Spacer Wałami Chrobrego i …komentarz: „Ja tu jeszcze nie byłem”.
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie - raj dla miłośników starych pojazdów, które stanowiły piękne tło pamiątkowych fotografii.
Muzeum Narodowe zaoferowało różne tematycznie ekspozycje – od sztuki antycznej i sakralnej przenieśliśmy się do afrykańskiej wioski .
Kolejny punkt programu to Centrum Dialogu Przełomy – multimedialna wystawa prezentująca historię Szczecina.
Podziemna Trasa Turystyczna , czyli spacer w schronach: przeciwlotniczym i przeciwatomowym.
Na deser (a dla niektórych gwóźdź programu) atrakcja innego rodzaju - zabawa w kręgielni. Kto chciał, mógł rozegrać turniej drużynowy, choć byli i tacy, którzy nawet nie spróbowali swoich sił. :
Jeszcze szybko jedzonko, by z pustymi brzuchami nie wracać do domu i …już.
Cały dzień razem.
Tyle śmiechu.
I jeszcze poznaliśmy lepiej Szczecin.
SUPER WYCIECZKA!
Data dodania: 2022-12-05 20:30:18