Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Pasowanie klas pierwszych

Pasowanie klas pierwszych

Święto Pierwszaków.


5 listopada od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej nr 1 w Goleniowie. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali Auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Dzieci w scenerii krain: mądrości, miłości i muzyki   zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, wykonane zadania, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej uczennice z Samorządu szkolnego  w imieniu uczniów zwróciły się do pana dyrektora o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi uczniami , godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

Data dodania: 2018-11-09 04:02:32
Data edycji: 2018-11-09 04:08:49
Ilość wyświetleń: 517

Dni wolne

Sprawdź, jakie dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2020/2021.
Więcej informacji

Zebrania z Rodzicami

Terminy zebrań w roku szkolnym 2020/2021:
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
BIP

“Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami”

Adam Mickiewicz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook