PIŁKA NOŻNA - ZMAGANIA NA ORLIKU. TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SP-1

W miniony wtorek, na Orliku przy ul Kilinskiego 11, odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr-1 w Goleniowie. Wzięło w nim udział pięć drużyn i około czterdziestu zawodników. Rozegrano dziesięć meczy systemem ,, każdy z każdym", w których ogółem strzelono trzydzieści dwie bramki.

Wszystkie spotkania, stosownie do wieku piłkarzy, cechowały się zaciętą walką i olbrzymim zaangażowaniem uczestniczących w turnieju zawodników. Praktycznie ,, zerowa" ilosć  fauli  spowodowała, że mecze odbywały się w duchu fair play i to najbardziej cieszyło opiekunów drużyn i kibiców,  mogących ogladać wspaniałe akcje początkujących piłkarzy. Zwyciężyła drużyna Manchesteru City przed FC Barceloną i Borusią Dortmund. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Miłosz Sikorski ( PSG ). Królem strzelców z dorobkiem 8 strzelonych bramek został Kamil Chorążewski ( Manchester City ) a najlepszym bramkarzem Błażej Garbarczyk ( FC Barcelona ). Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Dominik Piotrowicz. Wszystkie zespoły i wyróżnieni zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami wręczonymi im przez dyrektor SP-1 Joannę Stanuch Piotrowicz.

Tabela końcowa

Im - Manchester City     - 10pkt   ( 10:1 )

IIm- FC Barcelona         - 8 pkt    ( 8:2 )

IIIm- Borusia Dortmund -7 pkt    ( 12:3 )