Turniej szachowy

W dniu 18 marca czterech uczniów naszej szkoły, Rus Jakub, Piorunowski Konrad, Boba Dominik i Masłowski Lubomir wzięło udział w turnieju szachowym "Edukacja przez szach - Gramy dla Ukrainy". Turniej zorganizowany został przez w ramach grantu Marszałka województwa zachodniopomorskiego "Społecznik 2023". W turnieju mogli wziąć udział uczniowie klas 1 - 6. Zwody były rozgrywane w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund. Oznacza to, że każdy zawodnik miał do rozegrania 7 partii. Wybór zawodnika do kolejnych rozgrywek był uzależniony od osiągniętego wyniku w poprzednich partiach, co oznaczało, że grali ze sobą zawodnicy którzy mieli tyle samo zdobytych punktów, byli mniej więcej na tym samym poziomie. Zawodnicy podzieleni zostali na 3 kategorie:
1. uczniowie 1-2
2. uczniowie 3-4
3. uczniowie 5-6

Każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal i upominek. A pierwsza trójka puchar. W rozgrywkach nie brakowało emocji. Każdy chciał wygrać swoją partję. Nalepsze miejsce wśród naszych uczniów zajął Kuba Rus, uczeń trzeciej klasy. W klasyfikacji końcowej był drugi. GRATULACJE!!!

Data dodania: 2023-03-25 07:33:43
Data edycji: 2023-03-25 07:41:24