Weekendowe bieganie

WEEKENDOWE STARTY ,,JEDYNKI"

W miniony weekend, uczniowie SP1  z powodzeniem  wystartowali w dwóch imprezach biegowych. W minioną niedzielę w Świnoujściu, ścigali się w III Biegu Wyspiarza.

Biegowi OPEN na dystansie 10000m, towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży. W biegu na dystansie 400m zwyciężył uczeń klasy IIIa Darek Puciłowski, który od startu obejmując prowadzenie, nie oddał go do samej mety. Na ostatnich 100m stoczył niesamowitą walkę  biegnąc ,, pierś w pierś " z zawodnikiem OSiR ,, Wyspiarz" Świnoujscie i dopiero  na ostatniej kracie, ostatecznie wyprzedził rywala. Startujące również  na dystansie 400m Oliwia Stępień  z Gabriela Szczepańską - obie z kl. IIIb, nie ustrzegły się licznych, choć zrozumiałych dla tego wieku błędów i zajęły odpowiednio siódmą i dziesiątą pozycję na mecie.

Dzień wcześniej w Gryfinie, odbyły się 87 Masowe Biegi Przełajowe. Najlepszy wynik z SP1 uzyskał Dominik Piotrowicz - kl IIIb, który wystartował  na dystansie 800m.  Walka w tym biegu o miejsca na podium, rozegrała się między szóstką prowadzących zawodników, a biegnący wśród nich Dominik, musiał tego dnia zadowolić się bardzo dobrą, choć najbardziej nielubianą wśród sportowców lokatą, czwartym miejscem na mecie. Wojtek Dąbrowski- kl.IIb, pobiegł na 400m. Przez całą trasę wytrzymywał narzucone przez czołówkę biegu tempo, aby ostatecznie zająć szósta lokatę na mecie. Magda Saracen Wiśniewska z Va, w biegu na 1000m zbyt szybko pokonała pierwsza częsć trasy. Skutkowało to 15 miejscem na mecie. Podobnie pobiegła Martyna Niechwiadowicz - kl IIb na  dystansie 400m, a kiedy pod koniec brakowało juz sił, zdołała jeszcze przyspieszyć na ostatniej prostej i wyprzedzając kilka rywalek, ostatecznie uzyskała również 15 lokatę.

Data dodania: 2019-10-09 05:40:16
Data edycji: 2019-10-09 05:42:11