Wycieczka do Szkółki Leśnej w Krępsku

Grupa dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 1 przy Szkole Podstawowej nr 1 w Goleniowie odbyła wycieczkę do Szkółki Leśnej w Krępsku, gdzie miały zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Pod czujnym okiem pana leśniczego dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności związane z pracą w szkole leśnej. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje możliwości podczas zajęć manualnych i wykazać się wiadomościami dotyczącymi rozpoznawania i nazywania drzew oraz wymienienia mieszkańców lasu. Plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po minach dzieci widać, że wyjazd był udany.

Data dodania: 2017-10-04 14:39:00
Data edycji: 2018-04-14 14:42:34