Zawody lekkoatletyczne SCHULERHALLENSPORTFEST

W minioną sobotę w Neubrandenburgu na kompleksie sportowym JACHNSPORTFORUM odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne SCHULERHALLENSPORTFEST des SCN in NEUBRANDENBURG 2022. Wystąpiło w nich 520 zawodników z 34 klubów niemieckich i 7 klubów polskich. Wzięli w nim udział również zawodnicy KS Hanzy Goleniów, którzy zainaugurowali starty na hali. Powtarzane przez spikera słowa o zwycięzcach poszczególnych konkurencji w ,, Deutsch - polnisches Hallenmeeting " wyzwalały w młodziutkich uczestnikach zawodów dodatkową motywację do osiągania jak najlepszych wyników podczas rywalizacji młodych lekkoatletów z Niemiec i Polski.
Wszyscy zawodnicy Hanzy Goleniów wystartowali w biegach na dystansie 800m w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii W12 w swojej serii w ładnym stylu zwyciężyła Hania Maniecka. Uzyskany wynik 3.17.71 zapewnił jej piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Hania Flak po pasjonującym finiszu uzyskała wynik 3.19.74, który dał jej siódme miejsce w konkurencji. Julia Cieślak linię mety pokonała z czasem 3.25.13 - dziewiąta pozycja w biegu a Kasia Soroczyńska, która przez 500m z dużą przewagą prowadziła bieg ,, zapłaciła" za to na ostatnim kole i z czasem 3.46. 62 uzyskała 10 miejsce ogółem. Nadia Mizgała dobiegła do mety z wynikiem 4.08.77 i był on piętnastym wynikiem zawodów.
W kategorii M12 Bartek Królikiewicz uzyskał wynik 2.56.29. Zapewnił mu on 10 miejsce w konkurencji.
W kategorii W11 Elena Marciniak z czasem 3.24.51 była ósma a Martyna Niechwiadowicz zajęła dziewiatą lokatę uzyskując wynik 3.25.11. Obydwie dziewczyny stosownie do wieku i doświadczenia, narzuciły zbyt duże tempo na pierwszych 400m i podobnie jak ich młodsza koleżanka, zdecydowanie wolniej przebiegły drugą część dystansu.
W kategorii M10 Dominik Piotrowicz po bardzo ładnej walce na całym dystansie zajął piątą lokatę z czasem 2.42.69, a Oliwia Stępień w kategorii W10 nabiegała 3.33.64, co dało jej ósme miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Wszyscy wyzej wymienieni zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1.
Na zdjęciu od lewej: Piotr Walkowiak, Hania Maniecka, Hania Flak, Julia Cieślak, Elena Marciniak, Oliwia Stępień, Martyna Niechwiadowicz, Bartek Królikiewicz, Nadia Mizgała, Kasia Soroczyńska, Dominik Piotrowicz i prezes KS Hanza Goleniów Krzysztof Kowalczyk.
Data dodania: 2022-12-13 08:56:47
Data edycji: 2022-12-13 08:57:55