Zdrowie i substancje psychoaktywne

W czwartek tj. 06.06.2019r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków
pt. ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Zajęcia poprowadzili specjaliści: Pani Magdalena Bieniek – Inspektor do spraw nieletnich z Powiatowej Komedy Policji w Goleniowie oraz Pani Bożena Racławicka z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Goleniowie.

Warsztaty, w których brali udział uczniowie klasy 7,,a”, w dużej mierze ukształtowały takie umiejętności, jak: asertywność, radzenie sobie z trudnymi emocjami, stresem oraz u części uczniów wzmocniły poczucie własnej wartości.

Rodzice jak i ich opiekunowie prawni zadowoleni byli z możliwości zapoznania ich i ich dzieci z tematyką programu, a w szczególności z wprowadzeniem uczniów w tematy zdrowia, w kontekście uzależnień od substancji psychoaktywnych w wieku dorastania.

Aneta Węgrzyn

Data dodania: 2019-06-11 18:24:13